Navigatie DVD Honda Romania

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• invarti de butonul de navigatie, si apare o linie gradata jos, cat de aproape sa-ti aduca cursorul (eu personal tin la 200).
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

Comment

• o solutie pentru cei care nu au navigatie incorporata in player-ul auto, si nu vor sa-si mai bata capul cu actualizari piratate ale hartilor, http://bit.ly/1H7DZS5

Comment

• Sunt o gramada de GPS-uri cu actualizari gratuite pe viata.
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

Comment

• da, imi cer scuze pentru postare, probabil a fost inutila.
          ady_uaic
          Senior Member
          Last edited by ady_uaic; 08-07-15, 16:06.

Comment

• Atunci cand n-o ai, nici o informatie nu e inutila! Am zis!
            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

Comment

• Aceeasi problema cu linia trasa direct peste strazi o am si eu. Instalarea a mers fara probleme, si au aparut intradevar cateva noi sosele( eu aveam 2012-2013 si nu imi aparea A3).

Comment

• Salut,

Am un crv 2008 fara navigatie si pot sa fac rost de navigatie originala.

As avea o intrebare, e complicata montarea? Vor merge toate optiunile?
                Ce implica ca si schimbari?

Multumesc

Comment

• Originally posted by nvmoldovan View Post
                  Salut,

Am un crv 2008 fara navigatie si pot sa fac rost de navigatie originala.

As avea o intrebare, e complicata montarea? Vor merge toate optiunile?
                  Ce implica ca si schimbari?

Multumesc
                  Īn teorie, ar trebui, să ai toate cablurile și mufele. Va trebui să demontezi tot bordul. Iar dacă este ca la Accord atunci va trebui să-l schimbi (al tău nu are locul pentru display.)
                  Complicat? Depinde de tine...simplu nu este și nici treabă de cāteva ore.
                  Īn situația ta, aș căuta altă soluție. ..

Enviado desde mi SM-G925F(True!) mediante Tapatalk
                  sigpic

Comment

• Originally posted by speedyranger View Post
                    Īn teorie, ar trebui, să ai toate cablurile și mufele. Va trebui să demontezi tot bordul. Iar dacă este ca la Accord atunci va trebui să-l schimbi (al tău nu are locul pentru display.)
                    Complicat? Depinde de tine...simplu nu este și nici treabă de cāteva ore.
                    Īn situația ta, aș căuta altă soluție. ..

Enviado desde mi SM-G925F(True!) mediante Tapatalk
                    Multumesc pentru raspuns.

Are loc ca panourile sunt identice ca dimensiuni, am vazut acum pe youtube unul facand schimbul, m-ar fii interesat daca e plug and play adica sa nu trebuiasca trase alte cabluri. etc

Comment

• Salut tuturor impatimitilor de HONDA. Referitot la "NAVIGATIE" VA ROG sa ma sfatuiti. Navigatia mea este din 2005 cu tuch screen, dar fara comanda vocala. Ca sa beneficiez de noile harti de navigatie (inclusiv Romania) este suficient sa inlocuiesc DVD-rom -ul de pe masina mea cu unul de pe o masina cu comenzi vocale (accord dupa 2006)(din cate am citit pe forumuri, aceste ar fi (sper eu) solutia pentru a beneficia de noile versiuni de harti, bineinteles in afara de a schimba masina, sau trebuie sa schimb toata aparatura din bord ?Sunt deschis la orice sfaturi si sugestii, inclusiv de unde pot achizitiona un dvdrom care sa-mi fie util in rezolvarea problemei. Cu multumiri tuturor.

Comment

• http://www.aliexpress.com/item-img/c...0005.10.8IVlzU. Va rog Sa ma sfatuiti in legatura cu montarea unui modul gps pe o Honda accord executive 2.0 2007. S ar potrivi as a ceva? Si a pus cineva Si daca nu ar trebui Sa fac modificari

Comment

• Daca masina este executive vei pierde functionalitatea amplificatorului OEM, deci probabil vei avea o calitate mai proasta a sunetului. Altfel, daca nu are Premium Sound System, ar trebui sa fie functioneze ok, insa calitatea cred ca e cel putin indoielnica. O vreme am m-am documentat si eu in vederea inlocuirii player-ului OEM cu ceva aftermarket si am ajuns la concluzia ca nu merita sub nicio forma. Am luat o interfata completa GROM de aici si sunt foarte multumit.
                          Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                          Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                          ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

Comment

• s-a mai discutat despre astea .

Comment

• Salutare,

De curand m-am grabit si eu cu un update de navigatie la 3.A0 la un Accord 2009 si am obtinut un black screen. As vrea sa-i fac revert dar butoanele nu mai merg, din cate am inteles trebuie resetata/resoftata unitatea DVD a navigatiei. Se pricepe / a mai facut cineva aceasta operatiune? Sau puteti sa ma redirectionati catre cineva care face asa ceva.
                              O alta varianta e sa schimb unitatea DVD din spate cu totul (second, dezmembrari ceva...).

Mersi,
                              Dorin
                              Be the change you wish to see in the world - Ghandi.
                              Accord 2.4MT 2009

Comment

• cica ultimele dvd-uri postate ar merge ok pe CUx, dar cine are curaj sa-ncerce

Comment

Working...
                                X