Intrebari/probleme diverse (care nu necesita topic separat)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Multumesc frumos de ajutor. Daca e defect, incerc sa-l comand de pe cox. Eu totusi sper sa fie doar mufa sarita.
    Era asa de frig afara, incat atunci cand am vrut sa-l scuip pe unul, i-am infipt un țurțure in gat!

    Comment


    • #47
      Bun regasit ! Am urmatoarea problema : Civic Sedan 2008-aparatul de radio functioneaza cu intreruperi deranjante(clasicii paraziti) daca pe un segment de drum,gen Pitesti-Campulung este o retea de elctricitate foarte apropiata de sosea,are vreun leac ?! Multumesc anticipat !
      Hiroshima

      Comment


      • #48
        Salut, are cineva idee unde pot găsi în afara de reprezentanta piese gen :aripa fata, bieleta, brat, cap de bara etc pt o Honda civic 1.0 din 2017, gen X,

        Comment


        • #49
          Avand in vedere ca esti in UK -> Coxmotorparts.co.uk; Altfel de pe site-uri de piese
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #50
            Salut, caut set de discuri de frana fata-spate pentru CR-V 2 2.0 150 CP (fabricat in 2004) si nu reusesc sa-mi dau seama ce diametru imi trebuie. Vad diverse numere, de la 282mm, la 300, la 302, 305 etc. Aveti idee care-i treaba? Mentionez ca jantele sunt de 16". Merci

            Comment


            • #51
              "Treaba" e ca datele le gasesti in cartea tehnica a masinii.
              "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

              Comment


              • #52
                OK. Nu cautam neaparat un raspuns de genul asta (sarcastic + adolescentin), dar multumesc oricum, "e foarte util".

                Comment


                • #53
                  Sincer, cred că răspunsul pentru întrebăride genul ăsta îl poți afla destul de ușor, de pe internet. Dar, dacă vrei să căutăm noi pentru tine, poți primi răspunsuri ca cel dat de
                  Io si Ea
                  Senior Member
                  Io si Ea . De data asta am căutat eu pentru tine și răspunsul este că sunt discuri de 282 mm. Dar trebuie să verifici asta cu seria de caroserie.
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment


                  • #54
                    https://www.photobox.co.uk/my/photo/...d=501658422684

                    Aveti idee de ce am umezeala aia?

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by LNT View Post
                      linkul nu merge - de ce nu puneti aici imaginea, ca merge?
                      Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                      Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                      Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                      Comment


                      • #56
                        Lichid de servodirectie din pompa.

                        Comment


                        • #57
                          Se pare ca da, lichidulnde servo.
                          credeti ca e pompa defecta?
                          idee e ca eu am completat lichidul si am pus peste limita maxima( am pus ala full) ).. credeti ca asta ar fi problema?
                          https://imgur.com/a/4SYvGjH

                          Comment


                          • #58
                            Stie cineva unde sau cum imi pot repara singur pielea sintetica de pe suportul de mana? Intr-o parte s-a ros pe vreo 5-6 cmp iar in alta parte s-a exfoliat cam 10 cmp. In ambele cazuri vad suportul textil de dedesupt. Multumesc!

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by bflorian View Post
                              Stie cineva unde sau cum imi pot repara singur pielea sintetica de pe suportul de mana? Intr-o parte s-a ros pe vreo 5-6 cmp iar in alta parte s-a exfoliat cam 10 cmp. In ambele cazuri vad suportul textil de dedesupt. Multumesc!
                              De reparat iti spun eu unde..evident nu singur. Lucreaza f bine meserias desavarsit. Eu mi-am facut acolo un scaun inlocuit o bucata de piele din fabrica cu ceva sintetic dar fara sa se vada nici o diferenta..excelent lucrat repede si bine, http://extaauto.ro/contact/ . Dai un telefon inainte sau email cu poze ce ai de reparat . Mie mi-au lucrat excelent.
                              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                              Comment


                              • #60
                                Va salut! Am cautat pe forum inainte de a posta,dar nu am gasit nimic referitor la asta (sau nu stiu eu sa caut). As vrea sa stiu daca cunoaste cineva codul actuatorului de la usa pasagerului din fata pentru o Honda Accord CL7 2004 benzina 2.0. Gasesc pe net numai codul 72155-SDA-A01, care la o simpla cautare, ma duce numai pe siteuri de retail straine si imi arata ca este pentru usa soferului. Nu ma pricep sa caut mai in detaliu coduri de piese si ma intrebam daca a schimbat cineva piesa asta si mai stie ce cod are.

                                Comment

                                Working...
                                X