Mecanic Honda īn Bucureşti

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• alinul
    started a topic Mecanic Honda īn Bucureşti

Mecanic Honda īn Bucureşti

Am scris şi īn secţiunea de la My Civic, dar īntreb şi aici (poate că există deja un topic, dar nu l-am găsit):
    Cine ştie un mecanic bun, verificat, care să lucreze la preţuri rezonabile īn Bucureşti sau Ploieşti sau īn zone apropiate? Īntreb, pentru că de două săptămīni caut, dar n-am găsit unul ok, iar la service nu-mi prea dă mīna să mă duc.

• Cogdao
    replied
    Vreo recomandare de mecanic in Bucuresti?

Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

Leave a comment:

• Ct10dre
    replied
    Un mecanic Honda mai exista care sa nu lucreze cu asko Honda nord și celelalte reprezentante? Nu de alta dar la ei e plin zilele astea și vreau să-mi verifice cineva o mașină.

Leave a comment:

• Pablito313
    replied
    Salut!
    Ma puteti ajuta si pe mine cu un numar de telefon al unui mecanic bun de Honda din Bucuresti?
    Multumesc!

Leave a comment:

• SAMIRU
    replied
    Salut.am văzut postarea ta si sunt curios din ce cauză era acel tacanit la motor.eu am un accord din 2004 motor 2.4 benzina si la fel se aude.am rugămintea dacă ai găsit un mecanic bun care repara honda sa-mi trimiți si mie numărul lui de telefon.cred ca defectul e asemănător.mulțumesc anticipat.
    0766358309 Costi.

Leave a comment:

• soava
    replied
    Caut furtunul de unde sa-l iau mai ieftin, apoi ma duc la Honda sa-l puna. Ei au oferit un pret prea mare pentru furtun.
    E ok link-ul care l-am dat mai sus? Se potriveste cel de 2.4 la 2.0? Si-a comandat cineva asa?
    Multumesc

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    Adica nu cauti un mecanic care sa lucreze la o firma, cauti unul care sa lucreze pe PFA, asa-i?

Leave a comment:

• CatalinP
    replied
    E clar, nu cauta mecanic, ci furtun!

Leave a comment:

• soava
    replied
    https://www.carpartsdiscount.com/pow...ml?3593=266151

Asta am gasit, dar in lista la motoare nu am gasit 2.0, oare se potriveste?

Honda mea e an 2008 dar model 2003-2007 banuiesc ca se potriveste cel de 2.4 an 2007.
    Ce parere aveti?

Multumesc

Leave a comment:

• pretorian
    replied
    Pe topicul dedicat furtunului găsești exact ce sa cumperi. De facut nu prea este recomandat, au īncercat si altii si nu a fost tocami ok pentru ca furtunul are niste inserții de metal in el. Singurul furtun ok este cel OEM, furtunul Gates da ceva zgomote in pompă

Sent from my A0001 using Tapatalk

Leave a comment:

• soava
    replied
    Caut un mecanic si cu ajutorul lui sa dau jos acel furtun de servo crapat. Sa fac ceva poze la el, am nevoie, eventual sa ma duc cu el sa incerc sa fac unul nou. Daca nu reusesc sa am imagini pentru a comanda unul nou.

Multumesc

Leave a comment:

• mihainstef
    replied
    Poate cauta mai multe alternative. Nu toata lumea este multumita de Coasta de est, nu vad nimic rau in a gasi mai multe variante.

Leave a comment:

• pretorian
    replied
    Daca acolo este mecanicul... Aia recomandam

Sent from my A0001 using Tapatalk

Leave a comment:

• CatalinP
    replied
    Voi nu pricepeti ca el nu cauta un service. Degeaba ii recomandati Coasta de Est.

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Originally posted by adi lungu View Post
    E vreo aluzie la acest service?
    Poti sa-l ignori.

Leave a comment:

Working...
X